Kawalerki – najbardziej poszukiwane mieszkania w Polsce

W Polsce deweloperzy realizują mieszkania o różnych metrażach. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się jednak te o mniejszych powierzchniach i z nieprzechodnimi pokojami.

Nowe osiedla mieszkaniowe w Polsce to najczęściej szereg lokali o różnych powierzchniach – od około 20 metrów kwadratowych do nawet przeszło 100 metrów kwadratowych. Gdy jednak spojrzymy na rozkład metraży w wielu budynkach, możemy zauważyć, że deweloperzy bardzo często umieszczają w nich więcej mieszkań o małych metrażach. Dzisiaj ma je w ofercie każdy deweloper w Warszawie oraz w innych dużych miastach w kraju.Duża liczba mieszkań o metrażu od około 20 do 40 metrów kwadratowych ma prostą przyczynę – wynika z zapotrzebowania, ponieważ to właśnie te nieruchomości sprzedają się najlepiej. Co stoi za ich popularnością?

Małe lokale doskonałe jako inwestycja

Przede wszystkim małe mieszkania są tak chętnie kupowane, ponieważ doskonale nadają się jako inwestycja. Są najczęściej przeznaczone na wynajem, a lokatorzy najczęściej poszukują właśnie mieszkań mniejszych – doskonałych dla jednej, dwóch czy dla trzech osób. Wybierane są również w celu przekształcenia ich na apart-hotele, czyli apartamenty na wynajem turystyczny. Małe mieszkania najczęściej kupowane są przez inwestorów w centrum miasta oraz w pobliżu ośrodków akademickich oraz kompleksów biurowych. Dodatkowym plusem małych mieszkań jest ich łatwa odsprzedaż – znalezienie kupującego na lokum o małym metrażu jest znacznie prostsze niż na mieszkania większe.

Chętnie wybierane także przez prywatnych kupujących

Warto także wskazać, że małe mieszkania są chętnie wybierane również przez prywatnych kupujących, którzy poszukują dla siebie odpowiedniego lokum. Są to głównie osoby młode, które nabywają swoje pierwsze mieszkanie. Zatem zapotrzebowanie na małe nieruchomości na polskim rynku mieszkaniowym jest bardzo duże. Jeśli również chcemy zdecydować się na zakup takiego lokalu, warto pamiętać o szybkiej rezerwacji, ponieważ to właśnie te oferty najszybciej znikają z katalogów deweloperów.