Śpiworek do wózka jest niezastąpiony podczas np. zimowych spacerów. To właśnie dzięki niemu możemy być pewni, że nasze dziecko nie zmarznie, przez co też nie musimy ubierać go na cebulkę. Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli śpiworków do wózka: zarówno te typowo na zimę, jak i lżejsze- na wiosnę czy wczesną jesień. Na pewno będzie on dużo wygodniejszy w użytkowaniu, ponieważ w przeciwieństwie do kocyka, dziecko tak szybko się go nie pozbędzie podczas kopania nóżkami czy wiercenia.
Jaki śpiworek wybrać?
Zazwyczaj śpiworki wykonywane są z pluszu i polaru, choć w droższej wersji znajdziemy je także wykonane z zamszu lub wełny. Podczas wybierania tego najlepszego, należy zwrócić uwagę na wzrost dziecka. Śpiworek musi być idealnie dopasowany, ponieważ wówczas dziecko nie wślizgnie się przypadkowo do jego środka. Dla dzieci, które już chodzą, doskonale sprawdzi się model, który będzie miał odpinany dół. Takie rozwiązanie spowoduje, że unikniemy jego ciągłego brudzenia, a naszemu dziecku nadal będzie ciepło i wygodnie.
Na co zwrócić uwagę?
Śpiworek do wózka nie może być zbyt ścisły, ponieważ dziecko powinno mieć w środku swobodę ruchu. Zbyt ciasny model będzie niewygodny, a do tego spowoduje, że dziecko będzie się w nim pocić.
Warto też zwrócić uwagę na to, czy wybrany model śpiworka posiada otworki na pasy (najlepiej, kiedy jest ich więcej niż jedna para). Ma to istotne znaczenie szczególnie w jesieni i zimą, kiedy dziecko ubrane jest w obszerniejsze ubranko. To sprawia, że może ono potrzebować luźniejszych pasów, a ponadto dzieci szybko rosną, więc jeśli chcemy, by śpiworek posłużył nam na kilka sezonów, musimy na to zwrócić uwagę. Te dodatkowe otworki dają możliwość wydłużenia pasów i zagwarantowania dziecku większej swobody.
Pamiętajmy też, że śpiworek podobnie jak i kurtka, ma chronić przed wiatrem i zimnem, dlatego warto wybrać taki, który będzie odpowiednio zaimpregnowany i nie przepuszcza wilgoci. Zdecydowanie też ułatwi czyszczenie, bo kiedy nie wchłania wody, to nie wchłania też brudu. Wszystkie parametry śpiworka można sprawdzić na jego metce lub bezpośrednio zapytać sprzedawcę, który podpowie, który model najlepiej się sprawdzi.
Idealny śpiworek na zimę
Idealny zimowy śpiworek do wózka powinien posiadać kaptur, fajne są też te modele, które mają odpinaną podpinkę, dzięki której możemy bardziej regulować temperaturę i dopasowywać model do warunków pogodowych. Tu znaczenie ma też materiał, z jakiego został uszyty. Na zimę wybierajmy te zdecydowanie grubsze modele, np. z dodatkowym futerkiem czy wykonane z wełny. Na wiosnę i jesień możemy wybrać lżejszą wersję, ale np. wodoodporną.
Sposób zapinania i odpinania
Zastosowane w śpiworku zapinanie na rzep pozwala dopasować jego rozmiar do rozmiarów dziecka. Bardzo wygodne i zdecydowanie szybsze w użyciu są zamki błyskawiczne. Poręczne są również takie modele śpiworków, w których zapinanie znajduje się na dole, ponieważ takie rozwiązanie pozwala na zachowanie większej czystości – dziecko nie brudzi środka podczas wkładania go do śpiworka. Świetnym rozwiązaniem, na które warto zwrócić uwagę, jest możliwość odpinania jego górnej części (np. kiedy potrzebujemy na chwilę rozebrać dziecko).
Dlaczego warto kupić śpiworek do wózka?
Korzyści płynąć z wyboru odpowiedniego śpiworka do wózka jest naprawdę wiele. Jedna z najważniejszych jest to, że pozwala on regulować temperaturę, tym samy zapobiega przegrzaniu się naszej pociechy, które osłabia układ odpornościowy i niestety sprzyja rozwoju infekcji. Kolejną ważną cechą śpiworków jest zapobieganie przed wyziębieniem organizmu oraz ochrona przed wiatrem, deszczem, czy śniegiem. Jednym słowem, odpowiedni śpiworek do wózka zapewnia ciepło i komfort.
Tego typu akcesoria sprawiają też, że dzieci czują się bezpieczniej i pomagają się im wyciszyć, uspokoić, a nawet ukołysać do snu. Śpiworki mają szerokie zastosowanie i sprawdzają się o różnych porach roku (od wczesnej jesieni aż do późnej wiosny). Są wygodne w użyciu i dają możliwość szybkiego pozbycia się dodatkowej warstwy ochronnej, przez co też szybko możemy reagować na zmiany pogodowe. Zdecydowanie też ułatwia rozbieranie dziecka w porównaniu ze zdejmowaniem kurtki czy kombinezonu.
Najnowsze komentarze