Jaki silnik do rolety zewnętrznej wybrać?

Jaki silnik do rolety zewnętrznej wybrać? W jaki sposób obliczyć ciężar pancerza i tym samym wybrać moc silnika? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury już teraz!

  1. Jaki silnik do rolety zewnętrznej wybrać?
  2. W jaki sposób oblicza się ciężar pancerza rolet zewnętrznych?

Chcesz zamontować rolety zewnętrzne? Nie zapominaj o odpowiednim silniku elektrycznym! Dlaczego warto kupić roletę z silnikiem? Przede wszystkim dla wygody oraz łatwej obsługi. Silniki elektryczne można montować również przy roletach, które są już zainstalowane. Dodając silnik, po prostu zwiększysz ich funkcjonalność. Dlatego nie zwlekaj i już teraz dokup silnik elektryczny dla swoich rolet zewnętrznych.

Jaki silnik do rolety zewnętrznej wybrać?

Aktualnie wyróżnia się dwa rodzaje silników, a mianowicie silniki sterowane przewodowo oraz radiowo. Te pierwsze rozwiązania są najprostszą opcją. Wykorzystując tego rodzaju silnik, sterujesz roletą, używając do tego obrotowego lub klawiszowego przełącznika, który należy zamontować na ścianie. Wadą silnika sterowanego przewodowo jest to, że z reguły produkty nie mają czujnika przeszkód. A to sprawia, że musimy kontrolować zamykanie się rolety do samego końca. Sam montaż silnika sterowanego przewodowo jest prosty. Należy jednak pamiętać, że jeden przewód trzeba doprowadzić od silnika do przełącznika, a drugi od zasilania do przełącznika.

Uważa się, że silniki sterowane radiowo są wygodniejsze. Chociażby z tego względu, że dzięki nim możesz sterować nie tylko jedną, ale całą grupą rolet, bez względu na to, w której części domu się znajdujesz. Wystarczy mieć do tego odpowiedni pilot. Aby jednak mieć ten komfort, warto wybierać takie silniki sterowane radiowo, które wyposażone są dodatkowo z funkcję detekcji przeszkód. Dzięki temu nie będziesz musiał przejmować się, że roleta trafi na jakąś przeszkodę, ponieważ opuszczanie w takiej sytuacji zostanie automatycznie zatrzymane. Odbiornik radiowy w tego rodzaju silnikach znajduje się w samym silniku.

Warto zastanowić się także nad silnikami, które mają funkcję awaryjnego ręcznego podnoszenia. To świetna opcja, która sprawdzi się w sytuacji, gdy w domu wystąpi awaria prądu.
Szukasz sprawdzonych rozwiązań? W ofercie na stronie https://dopasujrolety.pl/25-silniki znajdziesz wysokiej jakości silniki do rolet zewnętrznych, krat oraz bram w atrakcyjnych cenach. Nie zwlekaj i już teraz sprawdź dostępne opcje i zamów tę, która spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

W jaki sposób oblicza się ciężar pancerza rolet zewnętrznych?

Zanim zdecydujesz się na konkretny silnik do rolet zewnętrznych, w pierwszej kolejności musisz obliczyć powierzchnię pancerza. W tym przypadku należy do rozmiaru szerokości dodać 0,2 m i pomnożyć przez wysokość rolet. Wartość 0,2 m to nic innego, jak po prostu zapas, który z reguły znajduje się w nadprożu. Na przykład roleta ma wysokość 1,8 m oraz szerokość 1,2 m. To daje nam 2,52 metrów kwadratowych powierzchni.

Kolejny krok to obliczenie ciężaru powierzchni. Określa się go, biorąc oczywiście pod uwagę materiał, z którego wyprodukowano osłonę. Przy wadze pancerza mnoży się powierzchnię oraz ciężar materiału. Istnieje lista, która podaje szacunkowe masy materiałów według metrów kwadratowych i warto z niej skorzystać. Na przykład przy PVC masa wynosi 6 kg, alu 5 kg, drewnie – 10 kg, a stali 12 kg. Jeśli masz pancerz o powierzchni 2,52 metrów kwadratowych z PVC, jego masa powinna wynosić około 15,12 kg.
Kiedy masz już określoną wagę pancerza rolety zewnętrznej, możesz bez problemu dobrać optymalną moc silnika. Wartość tę wyraża się w Nm – czyli metrach Newtona. Dla pancerza ważącego mniej niż 30 kg poleca się silniki o mocy 15 Nm. Przy wadze od 30 do 50 kg warto wybrać rozwiązania o mocy 30 Nm. Od 50 do 100 kg – 45 – 50 Nm, od 100 do 140 kg – 80 Nm, od 140 do 180 kg – 100 nM, a od 180 do 220 kg – 120 Nm.

Oczywiście to nie jedyne parametry, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając silnik do rolet zewnętrznych. Poza mocą, ciężarem, ważne jest także zasilanie napędu, długość kabla, wymiary napędu oraz czas ciągłej pracy, który wyraża się w minutach.

Zamawiając silniki przewodowe do zamykania rolet można znacznie poprawić swój komfort związany z ich użytkowaniem. Rolety dostępne są również w tradycyjnym wariancie, jednak większość klientów uważa, że lepiej dopłacić i móc cieszyć się roletami zewnętrznymi automatycznie otwieranymi. Warto więc sprawdzić rodzaje rolet dostępne na wspomnianej stronie, szczególnie że można je zamówić w wariancie z detekcją przeszkód. Podobne rozwiązania stosowane są do bram rolowanych, którymi można sterować z dowolnego miejsca za pomocą pilota. Tego typu automatyka uwzględnia położenia krańcowe, które wskazują, kiedy napędy mają się zatrzymać. Jeżeli zastanawiasz się, czy istnieje możliwość podłączenia silnika do rolet lub jakie sterowanie będzie dla ciebie najlepsze, sprzedawca z pewnością udzieli ci wszystkich niezbędnych informacji. Dzięki temu unikniesz nietrafionych zakupów i poprawisz komfort swój oraz swoich bliskich.