Jaki materiał na suknię ślubną wybrać?

Chociaż większość przyszłych panien młodych ma trudności z wyborem spośród dostępnych materiałów, zwłaszcza jeśli chodzi o suknie ślubne, niektóre tkaniny są znacznie bardziej popularne niż inne. Jednak ich właściwości różnią się między sobą, np. podatność na zagniecenia lub sposób, w jaki układają się podczas ruchu i tańca. Pewne jest to, że tkanina musi być odpowiednio dobrana.

Dlatego też, aby uzyskać pożądany efekt, różne rodzaje sukien ślubnych wymagają zastosowania różnych materiałów. Krawcowa lub projektantka wybierze inną tkaninę do zwiewnej sukni ślubnej (np. muślin, tiul lub organzę), a inną do ciężkiej, obszernej sukni (np. atłas, ryps lub satyna). Cena i dostępność wszystkich tkanin to kolejne dwie cechy, które je wyróżniają.

Gdzie kupić materiał na suknię ślubną?

Bardzo ważne jest, abyś w tym najwspanialszym dniu czuła się swobodnie i pięknie w swojej sukni ślubnej. Oczywiście do tego potrzebna jest odpowiednia tkanina. Wybór tkaniny jest uzależniony od wielu czynników. Jeśli szukasz miejsca, gdzie można nabyć tkaniny na suknie ślubne, rozważ odwiedzenie hurtowni. Istnieje również wiele innych sklepów zajmujących się dystrybucją tkanin i materiałów. Najważniejsze jest jednak to, że ceny hurtowe są konkurencyjne w porównaniu na przykład ze zwykłą pasmanterią.

Materiał na suknię ślubną – na co uważać przy zakupie

Jeśli kupujesz suknię ślubną w salonie, sytuacja jest prosta: sprzedawca po wysłuchaniu informacji o Twojej wymarzonej sukni najprawdopodobniej poleci Ci, jakie fasony i materiały będą najlepiej pasować do Twoich potrzeb. W przymierzalni z pewnością będzie mógł opowiedzieć Ci o tkaninach, z których uszyto najbardziej atrakcyjną suknię ślubną. Materiał, który został wybrany przez projektanta do konkretnego kroju, z pewnością spełni swoją rolę, o czym możemy się przekonać, oglądając gotową propozycję osobiście.

Jeśli planujemy, że suknia ślubna zostanie uszyta przez krawcową, proces ten staje się trudniejszy. Doświadczona projektantka z pewnością będzie w stanie pomóc nam w wyborze idealnego materiału, doradzić w wyborze konkretnej tkaniny, a nawet zasugerować wspólne zakupy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Niestety, nie zawsze spotykamy się z kimś, kto ma tak praktyczne podejście do krawiectwa – najczęściej krawcowa po prostu informuje nas, ile tkaniny będzie potrzebować i jedynie sugeruje, jakiego rodzaju powinniśmy szukać. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów, aby nie popełnić błędu?

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie tkanin?

Przede wszystkim przed zakupem dużej ilości tkaniny potrzebnej do uszycia sukni należy poprosić o próbkę lub nawet niewielką ilość, jeśli nie jest to możliwe, krawcowa będzie mogła ją obejrzeć i zaakceptować. Warto odwiedzić takie hurtownie, które są znane z miłej i uważnej obsługi – sprzedawcy często mają dużą wiedzę na temat tego, jak reaguje dana tkanina i jakie są jej właściwości.