Jak zlokalizowć wyciek wody z instalacji w mieszkaniu?

Artykuł sponsorowany.

Zawilgocone ściany, posadzki i sufity to spory problem dla właścicieli nieruchomości. Takie usterki są o tyle trudne w naprawie, że bardzo często nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić źródła wycieku. Plama na suficie czy ścianie powiększa się więc z każdym dniem, a my nie bardzo wiemy co zrobić, by pozbyć się problemu. Zamiast paniki w takiej chwili przyda się doświadczona ekipa z firmy NexusHome, która wykorzystując profesjonalne narzędzia, zlokalizuje źródło problemu i naprawi usterkę, sprawiając, że nasz problem zniknie szybciej, niż się pojawił.

W jaki sposób można zlokalizować wycieki?

Bez odpowiedniego sprzętu nie sposób zrobić to dokładnie. Określenie przybliżonego miejsca awarii może spowodować, że konieczne będzie skuwanie dużej ilości tynku, a to prowadzić będzie do drogiego remontu. Zamiast tego powinniśmy zamówić fachowe wykrywanie wycieków wody Warszawa NexusHome. Specjaliści z tej firmy będą w stanie, wykorzystując nowoczesną kamerę termowizyjną o dużej rozdzielczości, wykonać staranne pomiary temperatury, a to pozwoli określić miejsce wycieku z dokładnością do kilku centymetrów. Taka metoda z powodzeniem może być stosowana nie tylko w instalacji z ciepłą, ale również zimną wodą. Innym sposobem, który może zostać wykorzystany, jest dodanie specjalnego czynnika fluorescencyjnego sprawiającego, że przy pomocy lampy UV uda się określić miejsce rozszczelnienia instalacji

Warto pamiętać, że nawet niewielki wyciek z instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania czy wody użytkowej może z czasem się pogłębić i sprawić, że nasze mieszkanie zostanie całkowicie zalane. Osuszenie podłóg, ścian i sufitów nie dość, że jest bardzo drogie, to jeszcze może prowadzić do zagrzybienia ścian, dlatego należy zrobić wszystko, by nie dopuścić do pogłębienia się usterki i przeprowadzić możliwie jak najszybszą naprawę. Jeśli zależy nam na czasie i niewielkiej ingerencji w ściany, podłogi czy sufity, warto wezwać fachowców z NexusHomwe z Warszawy, by znaleźli miejsce wycieku i pomogli w naprawie awarii.

Dzięki tej firmie można nie tylko znaleźć przyczynę wycieku, ale również szybka ją usunąć. To prawdziwie kompleksowa usługa zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm zmagających się z usterkami kanalizacyjno-hydraulicznymi. To najszybszy sposób, by bez większego trudu pozbyć się problemu z zaciekiem na ścianie czy suficie. Jeśli chcesz, by całość naprawiona została w bardzo krótkim czasie, to wybór fachowców z NexusHome wydaje się być rozwiązaniem wartym Twojej uwagi.