Jak zagospodarować przestrzeń pod umywalką?

Umywalka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki, z której w ciągu dnia korzysta się co najmniej kilka razy. Przestrzeń pod tym sprzętem można łatwo zagospodarować. Jak to zrobić?

Szafka pod umywalkę

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem, jeśli chcesz zagospodarować przestrzeń w swojej łazience, jest szafka pod umywalkę. W takim meblu z powodzeniem zmieszczą się kosmetyki, a także inne, potrzebne rzeczy. W sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak Oltens, znaleźć można szafki pod umywalkę w wielu odsłonach. Niektóre z nich obejmują szuflady, co sprawdza się doskonale zwłaszcza w sytuacji, kiedy zamierzasz posegregować swoje kosmetyki do makijażu i mieć do nich dostęp z góry. Warto, by szafka pod umywalkę była podzielona na wystarczająco dużą liczbę przegród, co ułatwi utrzymanie porządku.

Podwieszane szafki z dodatkowym miejscem na podłodze

Popularnym rozwiązaniem są też szafki wiszące, pod którymi znajduje się kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni. Takie meble pozwalają na łatwiejsze utrzymanie podłogi w czystości. W tym miejscu można umieścić również miski wykorzystywane do sprzątania czy nawet wsunąć wagę, gdy nie jest ona używana. Takie przedmioty nie będą widoczne pod wiszącą szafką, dlatego zachowasz porządek w pomieszczeniu.

Półki pod umywalką

Jeśli nie planujesz przechowywać zbyt wielu przedmiotów pod umywalką, doskonale sprawdzą się też zwykłe półki lub stelaże z metalu w stylu industrialnym. Takie miejsca mogą pełnić funkcję dekoracyjną. Doskonałym pomysłem będzie ustawienie na nich zielonych roślin, ozdobnych pojemników czy figurek. Dobrze sprawdzą się też estetycznie zwinięte, białe ręczniki, które stworzą wręcz hotelowy, elegancki klimat.

Kosz na pranie pod umywalką

Pod umywalkę można wstawić również szafkę z wysuwanym koszem na brudne ubrania. W ten sposób nie trzeba tracić dodatkowej przestrzeni. Ubrania są również skutecznie osłonięte przed wzrokiem gości, dlatego łazienka wciąż może prezentować się estetycznie.