Jak wybrać odpowiednie plafony do kuchni?

Artykuł partnera.

Kuchnia to pomieszczenie, które wymaga praktycznych rozwiązań. Mowa zarówno o głównym wyposażeniu wnętrza w postaci mebli, jak i oświetleniu. Rozważając nad wyborem elementów odpowiedzialnych za generowanie światła, warto wziąć pod uwagę plafony do kuchni. Co świadczy o ich unikalności i jak dobrać właściwe modele?

Dlaczego warto wybrać plafony do kuchni?

Plafony do kuchni to optymalne rozwiązanie przynajmniej z kilku powodów. Na pierwszy plan wysuwa się ich praktyczność. Masz do czynienia z oświetleniem niezwykle łatwym w czyszczeniu. To ważne, gdyż poszczególne elementy w kuchennym wnętrzu są stale narażone na osadzanie się tłuszczu oraz wszelkich oparów. Tym samym wymagają nieustannej pielęgnacji.

Co ważne, nie zajmują wiele miejsca. W związku z tym nie przytłaczają przestrzeni. Ma to duże znacznie przede wszystkim w mniejszych pomieszczeniach o niewielkiej wysokości. Natomiast bogata kolorystyka oraz szeroka gama zastosowanych w ich wykonaniu materiałów sprawia, że z łatwością dopasujesz je do niemal każdego stylu aranżacyjnego.

Jak dopasować plafony kuchenne do stylu pomieszczenia?

Mnogość wspomnianych kolorów oraz materiałów powoduje, że wybór plafonów do kuchni wcale nie jest łatwym zadaniem. Jak zatem dopasować tego rodzaju oświetlenie do aranżacji pomieszczenia? Klucz do sukcesu tkwi w zachowaniu założeń poszczególnych kompozycji.

W przypadku stylu rustykalnego właściwym rozwiązaniem będzie oświetlenie z drewnianą oprawą w jasnym kolorze. Z kolei wnętrza loftowe lubią surowy klimat, jaki oddają elementy z chromu lub stali. Utrzymane w stonowanych barwach, takich jak biel, wpasują się jednocześnie do trendu skandynawskiego i innych minimalistycznych pomieszczeń.

Kolorystyka plafonów jest o tyle istotna, iż jednocześnie odpowiada za kolor emitowanego światła. Jeśli zależy Ci na łatwości jej dopasowania do całego wnętrza, zapoznaj się z asortymentem sklepu https://www.cleoni-sklep.pl/. Szeroka gama dostępnych tu modeli sprawia, że bez trudu dopasujesz je do każdej aranżacji.

Plafony do kuchni – pamiętaj o ich rozmiarach

Pamiętaj, że plafony do kuchni muszą być odpowiednio dostosowane również pod względem rozmiarów. W tym przypadku należy trzymać się jednej prostej zasady. Do dużego pomieszczenia, wybierz większe modele i na odwrót. Dotyczy to ich montażu zarówno na suficie, jak i na ścianach lub nad blatem. Jak widać, są na tyle wielofunkcyjne, że sprawdzą się w roli oświetlenia głównego i roboczego.