Jak wybrać odpowiednie meble na balkon niewielkich rozmiarów?

W dzisiejszych czasach, pełnych stresu i pośpiechu, posiadanie nawet skrawka miejsca, gdzie można odetchnąć świeżym powietrzem, odstresować się i odprężyć, jest bezcenne. Może Ci się wydawać, że Twój balkon jest za mały, żeby stworzyć oazę na świeżym powietrzu, ale czasami jedyne, czego trzeba, to dobry pomysł i plan.

Oczywiście meble balkonowe to nie jedyny element, który jest ważny w tworzeniu odpowiedniej atmosfery w Twojej oazie. Ponieważ jednak zajmie on najwięcej miejsca, powinien być jednym z Twoich pierwszych rozważań. Poznaj zatem kilka wskazówek dotyczących planowania i stwórz mały raj, pasujący do Twojej przestrzeni – i Twojego stylu!

Określ swoje potrzeby

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas planowania układu, jest decyzja, jak chcesz wykorzystać swój balkon. Samo siedzenie i czytanie lub cieszenie się słońcem nie wymaga więcej niż krzesła lub ławka ogrodowa. Jeśli chcesz sporadycznie posiedzieć na balkonie przy drinku lub kawie, dobrym rozwiązaniem będą krzesła składane i niewielki stolik kawowy lub skrzynia, która posłużyć może również jako miejsce do przechowywania. Aby zjeść posiłek na świeżym powietrzu, niezbędny będzie jednak niewielki stół.

Najlepsze meble ogrodowe na balkon niewielkich rozmiarów

Jeśli przestrzeń, którą dysponujesz, jest niewielka – na przykład jest to bardzo wąski balkon lub taras, znalezienie pasujących mebli może być trudne. Lepiej odpuścić sobie zestaw wypoczynkowy, stół jadalniany czy dużą ławkę – na szczęście istnieje wiele innych mebli, dzięki którym możesz zamienić swoją przestrzeń w wygodne miejsce.

Jednym z mebli, których nie powinno zabraknąć na Twoim balkonie jest na pewno składany stolik, który nie tylko rozwiąże problem „gdzie mam odłożyć szklankę?”, ale także może być wykorzystany jako dekoracyjny stojak. Ciekawym rozwiązaniem tutaj mogą być także wielopoziomowe stoliki boczne, które mogą pomieścić zaskakującą ilość rzeczy. Nawet najmniejszy balkon zmieści też krzesło lub dwa. Jeśli Twój balkon jest bardzo mały, pomyśl o krzesłach składanych, które można schować jeśli akurat nie będą używane.

Zawsze marzyła Ci się wielka weranda z podwieszaną huśtawką? Rozmiar Twojego balkonu nie oznacza, że musisz całkowicie rezygnować z marzeń — zamiast wielkiej huśtawki możesz przecież zainwestować w równie wygodny fotel wiszący dostępny m.in w sklepie https://vivaldimeble.pl/balkon-i-ogrod, gdzie czekają na Ciebie również meble rattanowe na balkon.

Zmierz swoją przestrzeń

Kolejnym, równie ważnym krokiem jest uzyskanie dokładnych pomiarów, abyś wiedział, jakie meble na balkon będą pasowały do Twojej przestrzeni. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli powierzchnia Twojego tarasu jest bardzo ograniczona – meble powinny się nie tylko zmieścić, ale również umożliwić swobodne poruszanie. Doskonałe meble na mały balkon, to meble składane lub układane w stosy, które zawsze możesz schować, gdy nie są używane – przy okazji oszczędzając miejsce.

Przygotuj plan

Gdy już wiesz, jak chcesz wykorzystać swoją przestrzeń i masz już wstępnie upatrzone meble na balkon w bloku, nadszedł czas, aby rozwinąć swoją wizję. Najpierw zacznij od narysowania prostego układu. Stwórz rysunek, na którym naniesiesz wszystkie zaplanowane meble i dodatki, tak by zobaczyć, czy wszystko pasuje do Twojego schematu.