Jak wybrać klimatyzację do mieszkania?

Klimatyzacja to dobre rozwiązanie, które warto zastosować. To właśnie dzięki niej można czuć się komfortowo w mieszkaniu, podczas gdy za oknami panują upały. Dobry sprzęt w zaledwie kilka minut schłodzi pomieszczenie. Jeśli myślisz, że klimatyzacja to rozwiązanie luksusowe, musisz wiedzieć, że to nieprawda. Dzisiaj na takie rozwiązanie może pozwolić sobie każdy, kto prowadzi życie na średnim poziomie.

Praktyczna klimatyzacja

Rozwiązania, które pozwalają funkcjonować komfortowo to z pewnością coś, z czego warto skorzystać. Właśnie takim rozwiązaniem jest mobilna klimatyzacja, która okazuje się bardzo praktyczna. Dzięki niej można ochłodzić różne pomieszczenia w domu, a zakup takiego sprzętu nie wiąże się z dużym uszczupleniem domowego budżetu. Niestety nie jest to rozwiązanie, które jest pozbawione wad.

Największym minusem klimatyzacji mobilnej jest to, iż nie jest ona tak efektywna, jak inne, popularne klimatyzatory. Aby taka klimatyzacja mogła działać w prawidłowy sposób, potrzebna jest rura harmonijkowa. Jeśli estetyka pomieszczenia jest dla Ciebie ważna, może to być pewien problem.

Klimatyzacja stacjonarna

Klimatyzatory split to dobre rozwiązanie dla osób, które oczekują najlepszych efektów i zależy im na estetycznym wyglądzie pomieszczeń w mieszkaniu. Jednostkę zewnętrzną montuje się poza mieszkaniem, a wewnętrzną w środku. Obie części są ze sobą połączone układem sterującym oraz przewodem freonowym. Jest kilka opcji do wyboru:

  • Klimatyzator podsufitowy;
  • Klimatyzator ścienny;
  • Klimatyzator stojący;
  • Klimatyzator kasetonowy;
  • Klimatyzator kanałowy.

Takie klimatyzatory chłodzą pomieszczenia bez konieczności przenoszenia urządzenia. Warto także wspomnieć o tym, iż nie są głośne podczas pracy, co wpływa na komfort funkcjonowania w mieszkaniu. Nie widać też tutaj nieestetycznych rur czy innych elementów, które mogłyby zaburzyć estetykę pomieszczenia. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią opcję i umieścić w takim miejscu, aby pomieszczenie wciąż wyglądało atrakcyjnie.

Koszt klimatyzacji w mieszkaniu

Ile kosztuje klimatyzacja? Niestety, nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Cena jest bowiem uzależniona od czynników takich jak model oraz moc klimatyzatora. Cena urządzenia przenośnego może wynosić od około 1000 zł do około 2500 zł. Jeśli chodzi o urządzenia stacjonarne, tutaj cena zaczyna się od 2000 zł, a do tego trzeba także doliczyć koszty montażu klimatyzacji. Chociaż ceny te mogą wydawać się wysokie, warto pamiętać, że klimatyzacja w upalne dni zapewni komfort. Warto więc zainwestować w sprzęt, którego cena mieści się w możliwościach finansowych. Już pierwsze letnie dni z klimatyzacją potwierdzą, że był to dobry wybór.

Jak wybrać klimatyzację do mieszkania? Najpierw trzeba zastanowić się nad potrzebami domowników, ważne są również możliwości finansowe. Jeśli zależy Ci na najlepszym efekcie i estetyce w mieszkaniu, warto postawić na klimatyzator stacjonarny. Jeśli natomiast masz ograniczony budżet, ale chcesz poczuć komfort w letnie dni, mobilny klimatyzator spełni Twoje potrzeby. Wiecej przydatnych informacji na temat klimatyzacji, wentylacji i rekuperacji w mieszkaniu znajdziesz na www.makroklima.pl.