Jak wybrać fotele welurowe do pokoju dla dziecka?

Artykuł partnera.

Czas oczekiwania na narodzenie się maluszka to wyjątkowy okres – nie tylko pełen radości, ale również bogaty w kolejne wyzwania. Przyszli rodzice muszą bowiem zadbać o warunki, w których będą opiekowali się intensywnie rosnącym niemowlakiem. Bardzo ważna jest m.in. adaptacja przestrzeni. Niezależnie od tego, czy planujecie wygospodarować dla noworodka fragment waszej sypialni, czy szykujecie dla niego osobny pokoik, zawsze należy zadbać o wygodne miejsce do karmienia. W tej roli doskonale sprawdzają się nowoczesne fotele welurowe. Jak je wybrać, by na pewno spełniały swoją funkcję? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.

Fotele welurowe to połączenie niekwestionowanej elegancji i niepodważalnej wygody. Oznacza to, że stanowią kompleksową odpowiedź na potrzeby przyszłych rodziców – pięknie się prezentują w starannie przygotowanej dla maluszka przestrzeni i zapewniają komfort podczas długich godzin karmienia i uspokajania niemowlęcia. Co więcej, z biegiem czasu można wykorzystać je również w innych pomieszczeniach domu – doskonale sprawdzają się przy stole w jadalni czy przy toaletce w sypialni. O czym warto pamiętać, by eleganckie fotele były naprawdę dobrze dobrane do naszych potrzeb?

Niebieski fotel

Jak wybrać fotele welurowe do pokoiku noworodka?

Nie da się ukryć, że przygotowywanie pokoiku dla noworodka to wyjątkowe chwile. Rodzice robią wszystko, by stworzyć bezpieczną, piękną i jednocześnie funkcjonalną przestrzeń dla mającego przyjść na świat maluszka. Każdy szczegół ma tu znaczenie, dlatego również fotele welurowe do karmienia powinny być wybierane z niemałą uwagą. O czym więc warto pamiętać?

Różowy fotel

Przeglądając fotele welurowe dostępne w sklepach, zacznij od podstawowej kwestii – ich wygląd ma przecież ogromne znaczenie. To ważne, by zakupiony model wpisywał się w wasze oczekiwania estetyczne i był dopasowany do reszty pomieszczenia czy nawet mieszkania (warto bowiem pamiętać, że w przyszłości być może jego miejsce będzie zupełnie gdzie indziej). Na szczęście współcześni producenci są dość dobrze zaznajomieni z najważniejszymi potrzebami swoich klientów, a więc oferują rozwiązania im odpowiadające – nowoczesne eleganckie fotele są dostępne w wielu zróżnicowanych wzorach i kolorach, by każdy mógł znaleźć model idealnie dobrany do swoich oczekiwań.

Przeglądając dostępne w sklepie HroveForm fotele welurowe, pamiętaj również, że ogromne znaczenie ma wasz komfort. Karmienie noworodka czy niemowlęcia niekiedy trwa naprawdę długo, a należy liczyć się także z jego potrzebą bycia blisko rodzica. Może się okazać, że to właśnie będzie miejsce, w którym będziecie spędzali sporo godzin każdego dnia. Na co więc zwracać uwagę? Fotele welurowe powinny mieć wygodne oparcie. Przyglądnij się, czy jest odpowiednio wyprofilowane – to ważne, by dawało wsparcie twoim plecom i odciążało najbardziej zagrożony odcinek lędźwiowy. Ogromne znaczenie ma również siedzisko: powinno być szerokie i miękkie. To szczególnie ważne, gdy będziesz chciał używać specjalistycznej poduszki do karmienia, by choć trochę odciążyć w tym czasie ręce.

Zielony fotel

Mówiąc o wygodzie, nie możemy nie wspomnieć również o równie ważnej kwestii – fotele welurowe do pokoiku niemowlęcia powinny mieć komfortowe podłokietniki. Nieważne, jaki model dla siebie wybierzesz (wielu klientów sięga po klasyczne uszaki czy wyjątkowo eleganckie muszelki), zawsze pamiętaj o tym, by był dla ciebie odpowiednim wsparciem na czas karmienia. Nie możesz zapominać, że niemowlę rośnie w bardzo szybkim tempie – przybiera na wadze, ale nie zyskuje samodzielności pozwalającej mu na samodzielne utrzymanie się. Całą swoją masą spoczywa więc na tobie.

Wielu rodziców decyduje się na dodatkowy podnóżek. Nawet jeśli wybrane fotele welurowe są bardzo wygodne, to właśnie podstawka pod nogi pozwala im wypocząć. To szczególnie ważne, gdy niemowlę zaśnie przytulone do twojej piersi, o co nietrudno w pierwszych miesiącach życia.

Przeglądając fotele welurowe pod kątem aranżacji pokoiku dla maluszka, zwróć również uwagę na łatwość utrzymania ich w czystości. Okazuje się, że to tkanina nie tylko piękna, ale również funkcjonalna. Rodzice powinni dokupić środek czyszczący, który pozwala na szybkie usunięcie większości zanieczyszczeń za pomocą delikatnej ściereczki. To rozwiązanie, które istotnie podnosi komfort życia z małym dzieckiem.