Jak kupić wymarzone mieszkanie z rynku pierwotnego w Warszawie?

Artykuł sponsorowany.

Zakup nowego mieszkania w Warszawie opłaca się z wielu powodów. Ponieważ jest to spory wydatek, trzeba się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniej nieruchomości. Jest parę istotnych kwestii, o których należy pamiętać przy tej okazji.

Określ własne potrzeby i zaplanuj budżet

Pierwszym krokiem do zakupu nowego mieszkania w Warszawie jest określenie swoich oczekiwań względem nieruchomości. Ma ona zaspokoić indywidualne potrzeby mieszkaniowe czy będzie przeznaczona na wynajem? Zamieszka w niej jedna osoba, para bez dzieci czy rodzina? Trzeba brać poprawkę na plany na przyszłość dotyczące założenia lub powiększenia rodziny. Istotne są także preferencje dotyczące kondygnacji, układu pomieszczeń oraz okolicy. Mając sprecyzowane kryteria, łatwiej selekcjonować oferty. W tym kontekście pojawia się jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie budżet na zakup mieszkania. Eksperci z firmy Ronson radzą, aby wnikliwie przeanalizować swoją zdolność kredytową i pod kątem ekonomicznym być przygotowanym na okazje, które mogą się niespodziewanie przytrafić.

Porozmawiaj z deweloperem

Nawiązanie współpracy ze sprawdzonym i doświadczonym deweloperem to spora część sukcesu i znacznie większa pewność, że mieszkanie okaże się strzałem dziesiątkę. Wiele firm organizuje Dni Otwarte – Warszawa to jedno z polskich miast, gdzie odbywa się sporo tego typu spotkań. To znakomita okazja do rozmowy i uzyskania informacji na temat inwestycji realizowanych przez poszczególne firmy. Dewelopera należy zapytać m.in. o przewidziany termin realizacji inwestycji, opłaty, standard nieruchomości, warianty wykończenia mieszkania itp. Większość nabywców decyduje się na mieszkania w stanie surowym, niemniej wykończenie pod klucz może okazać się w konkretnym przypadku atrakcyjniejszą opcją.

Sprawdź plany zagospodarowania przestrzennego

Jakość życia w bardzo dużym stopniu zależy od tego, w jakiej okolicy znajduje się mieszkanie. Nowe osiedla nierzadko powstają w lokalizacjach, które na dany moment mogą wydawać się mało interesujące – trzeba jednak patrzeć na to w perspektywie długoterminowej.