Dla ponad połowy Polaków zakup mieszkania inwestycyjnego to najpewniejsza lokata kapitału. W Poznaniu spora część lokali mieszkalnych kupowana jest z myślą o najmie czy późniejszej sprzedaży z zyskiem.
Dlaczego warto kupić mieszkanie inwestycyjne w Poznaniu?
Dobre warunki do życia i prowadzenia biznesu, interesująca historia oraz bogata oferta kulturalna, edukacyjna i turystyczna – to główne zalety, jakimi odznacza się Poznań. Nowe inwestycje mieszkaniowe wyrastają tu niczym przysłowiowe grzyby po deszczu, a chętnych na zakup mieszkań od deweloperów nie brakuje. Stolica Wielkopolski to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Jest to również ważny ośrodek akademicki. To kluczowe przesłanki przemawiające za nabyciem tu mieszkania inwestycyjnego – łatwo wynająć je studentom czy turystom.
Kryteria zakupu mieszkania inwestycyjnego – o czym pamiętać?
Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson podkreślają, że decydując się na zakup mieszkania inwestycyjnego w Poznaniu, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. W pierwszej kolejności należy określić cel nabycia nieruchomości. Czy ma ona przynosić dochody pasywne, czy też w przyszłości posłużyć dzieciom? W rachubę zwykle wychodzi wynajem mieszkania, więc trzeba się zastanowić, kto będzie z tej oferty korzystać. Mieszkanie można wynająć na krótki lub długi termin, w zależności od grupy docelowej. Do tego dochodzą kwestie związane z lokalizacją. Jedne dzielnice Poznania są mniej, inne bardziej prestiżowe, a co za tym idzie, tańsze lub droższe. W Poznaniu inwestycje deweloperskie obejmują mieszkania o bardzo zróżnicowanym standardzie – od niedrogich mikrokawalerek po luksusowe apartamenty.
Mieszkanie inwestycyjne – sposób finansowania
Duży wpływ na zakup mieszkania inwestycyjnego w Poznaniu ma aspekt ekonomiczny. Do wyboru są dwie opcje: gotówka lub kredyt. Trzeba jednak pamiętać, że banki wymagają obecnie dość wysokiego wkładu własnego, a kryteria oceny zdolności kredytowej zostały zaostrzone w obliczu pandemii koronawirusa.
Najnowsze komentarze