Hokery – czy takie meble sprawdzają się w mieszkaniach?

Jednym z największych hitów ostatnich sezonów w dziedzinie aranżacji wnętrz są hokery. To nie tylko designerskie, ale jednocześnie bardzo praktyczne meble. Czym właściwie są? Jak je wykorzystać? Gdzie wyglądają najlepiej? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym są hokery?

Hokery to po prostu wysokie krzesła. Najczęściej mają wysokość od 80 do 110 cm. Kojarzą się z typowymi krzesłami barowymi… i słusznie, ponieważ właśnie z nich się wywodzą. Dzisiaj hokery to jednak coś więcej niż miejsce do siedzenia przy barowym blacie. Pojawiają się one w wielu domach i mieszkaniach. Hokery mają bardzo długie nogi oraz niewielkie siedzisko z delikatnym podparciem. Nie da się w nich wygodnie „rozłożyć”. Oparcie bowiem w zasadzie obecne jest tylko na wysokości naszych lędźwi. Można jednak na nich spożywać posiłek. Idealnie sprawdzają się też na niejedną, na pół stojącą imprezę. Poza tym fani fotografii wykorzystują hokery do różnorodnych sesji zdjęciowych. Sylwetka piękne się bowiem prezentuje na takim krześle.

Gdzie wykorzystuje się hokery?

Hokery mogą stanowić doskonałą ozdobę jadalni, salonu, kuchni, a także innego pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się przy wysokich blatach. Najczęściej kupuje się je w parze z bardzo wysokimi stołami, blatami w kuchni albo barkiem do salonu. Hokery wykonywane są z różnych materiałów. W sklepach z artykułami do aranżacji wnętrz można spotkać zarówno modele metalowe, jak i drewniane. Dostępne są też proste wersje z siedziskiem z tworzywa sztucznego, jak i warianty tapicerowane. Hokery nadają się przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Doskonale wyglądają chociażby w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym albo skandynawskim. Istnieją także nieco bardziej oldschoolowe modele, które z powodzeniem można wykorzystać nawet w pomieszczeniach urządzonych w stylu vintage albo rustykalnym.

Gdzie kupić hoker do jadalni lub do salonu?

Hokery do jadalni lub do salonu dostępne są w zaufanych sklepach z meblami i dodatkami do domów i mieszkań. Polecamy w szczególności stronę internetową 9design.pl. Kupując taki zestaw mebli należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd oraz solidność wykonania. Jednocześnie należy dobrać odpowiedni rozmiar. Hokery o wysokości od 80 do 90 cm pasują do blatów lub barków o wysokości od 110 do 120 cm. Przy niższym blacie należy natomiast wybrać proporcjonalnie niższy hoker. Optymalna szerokość siedziska to natomiast około 40 cm. Warto też zwrócić uwagę na to, że niektóre hokery posiadają wygodną podpórkę do stóp.