Fotel bujany dla dziecka – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele godnych polecenia rozwiązań, które ułatwiają młodym mamom sprawowanie opieki nad ich maluszkami. Niezwykle pomocny będzie fotel bujany, dzięki któremu można zapewnić dziecku komfortowe i bezpieczne miejsce do spędzania czasu. Pozwoli to uwolnić mamie ręce, będzie mogła ona zająć się domem, gotowaniem obiadu, sprzątaniem. Znajdzie również chwilę czasu tylko dla siebie, aby móc w końcu odpocząć, obejrzeć swój ulubiony serial czy przeczytać książkę. Bujaczki idealnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i poza nim, gdy jest się przykładowo w gościach u rodziny. Dziecko znajduje się cały czas w zasięgu wzroku, ale nie będzie trzeba się nim stale zajmować.

Czy warto zdecydować się na fotel bujany dla dziecka?

Bujaki dla dzieci to funkcjonalne akcesoria, które można z łatwością przenosić. Bujak świetnie nadaje się na drzemkę ciągu dnia i jako miejsce do obserwowania otoczenia. Bujak jest wyposażony w specjalne pasy bezpieczeństwa, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wypadnięcie maluszka. Oczywiście zawsze powinno się mieć na oku dziecko znajdujące się w bujaku, nie należy pozostawiać go bez nadzoru. Trzeba pamiętać o tym, że bujak wprawiony w ruch może zacząć się kołysać do tego stopnia, że dojdzie do jego zbyt dużego przechylenia i nawet przewrócenia. Dostępne w sprzedaży bujaki zapewniają wygodne miejsce do siedzenia, drzemania, bawienia się. Mogą być wyposażone w szereg dodatkowych elementów w postaci pałąka z zabawkami, przycisków interaktywnych. Świetną opcją są modele wygrywające różne melodie, kołysanki. Trzeba pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością czasu spędzanego przez dziecko w bujaku, bo będzie miało to niekorzystny wpływ na jego rozwój. Wystarczające będą dwie-trzy godziny dziennie. Warto wyposażyć się w bujak dla dziecka ze względu na to, że ułatwia jego usypianie i wykonywanie domowych obozowisku. Jest to także dla maluszka ciekawe doświadczenie. Dostępne są funkcje bujania, wibracji, efekty dźwiękowe.

Jak wybrać bujaki dla dzieci? Na co zwracać uwagę?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów bujaków dla dzieci. Istotne jest to, aby przy ich zakupie kierować się wiekiem swojego dziecka, jego indywidualnymi możliwościami rozwojowymi. Zawsze powinno się zwracać uwagę na to, czy bujak ma odpowiednie atesty i certyfikaty, które potwierdziły jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania. Świetnie sprzedają się bujaki z funkcją kołysania, wyposażone w pałąk z zabawkami, wygrywające melodyjki przyjazne dla ucha. Bujak musi być stabilny, aby nie dochodziło do jego przechylania do przodu. Kluczową kwestią będą odpowiednie pasy bezpieczeństwa, powinny być co najmniej trzypunktowe, ale lepsze są pięciopunktowe.

Zaleca się zakup bujaka z elementami antypoślizgowymi, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa. Ciekawą opcją na rynku są bujaki z funkcją łóżeczka, czyli umożliwiające rozkładanie w taki sposób, że nie ma problemu z położeniem dziecka na płasko. Po bujak można sięgać już w przypadku trzymiesięcznego dziecka. Jego podstawa ma być szeroka i stabilna, wykonana z dobrej jakości materiału. Istotne jest to, aby siedzisko było szerokie, miękkie i wygodne. Sprawdzić trzeba również to, aby mechanizmy odpowiedzialne za składanie regulowanie znajdowały się poza zasięgiem dziecka.