Filtr pod zlew, czyli wygodny sposób na czystą wodę w Twoim domu

Kiedy warto zainstalować filtr pod zlew?

Przepływowe filtry do wody to prosty i wygodny sposób na oczyszczenie bieżącej wody z zanieczyszczeń. Filtry pod zlew poprawiają także jej smak i zapach, a co za tym idzie – smak przygotowywanych napojów i potraw. Jakie jeszcze korzyści daje zamontowanie filtra przepływowego?

Filtrowanie wody to oszczędność czasu, sił i pieniędzy!

Filtrowanie wody staje się coraz popularniejsze. Niewątpliwie wpływa na to fakt, że generuje spore oszczędności (nie tylko pieniędzy). Dzięki filtrowaniu i oczyszczaniu wody staje się ona klarowna i w pełni nadaje się do bezpośredniego spożycia, a my nie musimy chodzić po nią do sklepu, dźwigać ciężkich butelek lub całych zgrzewek (co jest szczególnie uciążliwe w przypadku osób starszych, a także gdy nie mamy samochodu lub windy w bloku).

Stały dostęp do wody, która dobrze smakuje może też sprawić, że będziemy spożywać większe jej ilości, a – jak wiadomo – by utrzymać dobre zdrowie powinno się spożywać co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Picie wody z kranu to niewątpliwie najszybszy sposób na zaspokojenie pragnienia – nie wymagający wychodzenia do sklepu i przynoszenia jej do domu.

Filtry przepływowe – jakie dają korzyści?

Zamontowanie filtru przepływowego to najwygodniejszy sposób na poprawienie jakości wody w domu. Mocowany jest w miejscu wypływu wody, czyli na rurze doprowadzającej wodę do mieszkania. Filtr usuwa zanieczyszczenia stałe takie jak np. piasek, a także wychwytuje rozpuszczone szkodliwe substancje takie jak chlor czy bakterie coli. Filtry przepływowe oczyszczają także wodę z metali ciężkich, a także szkodliwych pestycydów.

Woda oczyszczona w ten sposób wykorzystywana jest również do obsługi domowych sprzętów AGD takich jak zmywarka, pralka, ekspres do kawy czy czajnik elektryczny. Z uwagi na to, że woda poddana filtracji jest zmiękczona, generuje mniej osadzającego się w urządzeniach kamienia i tym samym przedłuża ich sprawne funkcjonowanie.

Filtr przepływowy to także korzyści dla naszego zdrowia. Regularne picie twardej wody sprawia, że kamień osadza się w nerkach. Ponadto, woda z kranu poddana filtracji i używana do gotowania wyraźnie poprawia zapach i smak potraw przygotowywanych na gorąco. Wszystko za sprawą usunięcia chloru znajdującego się w wodzie kranowej. Więcej informacji o filtrach pod zlew znajdziesz na stronie https://dafi.pl/filtry-przeplywowe/system-dafi-flow-comfort-filtr-d1-do-wody-pitnej-pod-zlew-kran.html.

Filtr pod zlew świetnie sprawdza się w miejscach, w których jednorazowe zużycie wody jest duże. To sprawia, że stanowi on idealne rozwiązanie w restauracjach czy biurach, ale także w gospodarstwach domowych, gdzie woda wodociągowa jest wyjątkowo twarda.

Filtr przepływowy to też dobry pomysł gdy powierzchnia blatów kuchennych jest ograniczona – zwłaszcza, że dzięki nim możemy cieszyć się takimi samymi korzyściami jak w przypadku dzbanków z filtrem!