Drzwi zewnętrzne, które warto zamontować

Przy doborze drzwi zewnętrznych kierujemy się rodzajem materiału, z którego drzwi zostały wykonane, stylistyką skrzydła oraz jakością wykonania. Drzwi stalowe, odpowiednie przede wszystkim do przestrzeni komercyjnych, obecnie występują w zróżnicowanej, szerokiej ofercie produktowej, umożliwiającej dobór odpowiedniego modelu i stylistyki do potrzeb.

Montowane w pomieszczeniach gospodarczych, warsztatach, firmach usługowych drzwi, wykonane ze stali są niezwykle wytrzymałe zarówno na warunki atmosferyczne, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Specjalne zadanie mają drzwi przeciwpożarowe, posiadające właściwości ognioodporne. Drzwi stalowe spełniają wymogi użyteczności w miejscach, szczególnie narażonych na intensywne użytkowanie. Drzwi stalowe zdecydowanie warto zamontować w budynkach, wymagających wejścia, odpornego na uszkodzenia i niszczące działanie warunków. Łatwe w utrzymaniu czystości drzwi stalowe spełniają wymogi sanitarne.

Drzwi zewnętrzne, idealne do budynków jednorodzinnych

Budownictwo jednorodzinne, które cechują wysokie wymagania w zakresie jakości oraz stylistyki drzwi najczęściej korzysta z oferty drzwi antywłamaniowych. Odporne na uszkodzenia mechaniczne, na próby wyważenia oraz demontażu zamka drzwi antywłamaniowe do domów jednorodzinnych najczęściej wybierane są wśród drzwi drewnianych. Wysokiej jakości drewno, perfekcyjny sposób wykonania, znakomite parametry w zakresie klasy antywłamaniowej, ogniotrwałej, izolacyjności cieplnej sprawiają, że drzwi drewniane wybierane są chętnie. Jeśli decyduje się, jaka powinna być szerokość drzwi wejściowych w domu, warto wybrać drzwi dwuskrzydłowe, nadające budynkowi pięknego charakteru. Jedno skrzydło można wtedy zaadaptować lustrem weneckim, niezwykle praktycznym i modnym.

Drzwi wewnątrzklatkowe, jak je dobrać?

Drzwi, montowane w blokach przede wszystkim powinny spełniać wymogi praktyczne, na czele których znajdziemy wygłuszenie, antywłamaniowe zamki, wizjer, zwiększający bezpieczeństwo. Drzwi wewnątrzklatkowe muszą posiadać odpowiednią szerokość, wymaganą przepisami. Często zwraca się uwagę na to, aby drzwi nie były otwierane w stronę przejścia przez klatkę schodową, powinny otwierać się do wewnątrz mieszkania.