Dopasuj oświetlenie do stylu swojego wnętrza!

Urządzając własne mieszkanie, dopieszczamy różne sprawy, wybieramy starannie poduszki, wazony czy zasłony, podlewamy kwiaty. Sprawą, którą najczęściej bagatelizujemy w wystroju wnętrz jest oświetlenie, choć pełni ono kluczową rolę.

Dlaczego oświetlenie jest ważne

Światło jest bezpośrednim czynnikiem działającym na nasze zmysły, dlatego zawsze powinniśmy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Nie jest bez znaczenia, przy jakim świetle pracujemy, odpoczywamy, czytamy czy gotujemy. Nawet oglądając telewizję powinniśmy trzymać się określonych reguł dotyczących oświetlenia. Podziękują nam za to nie tylko nasze oczy, ale i samopoczucie stanie się lepsze.

Pomijając czynniki wpływające na nasz organizm oświetlenie jest ważne z punktu widzenia wystroju wnętrza. Światło może całkowicie zmienić nasze wnętrze. W salonie i sypialni, czyli wszędzie tam, gdzie najważniejszy jest wypoczynek i relaks powinniśmy zamontować światło punktowe. Górne światło natomiast świetnie sprawdzi się w łazience, przedpokoju czy garderobie lub pomieszczeniach gospodarczych.

Światło w efektownej formie

Do wydobycia ze światła w naszych mieszkaniach całego potencjału należy je pięknie oprawić. Klosze, lampy stojące, żyrandole – to wszystko musi dopasować się do naszego stylu życia. Zastanawiacie się, jak dobrać lampę do stylu? Spieszymy z pomocą.

Lampy idealne do twojego wnętrza znajdziesz na stronie https://iluve.com

Styl skandynawski

Wnętrza w stylu skandynawskim są z reguły stworzone po to, aby wpadało do nich sporo światła. Surowe wnętrza z naturalnym drewnem, biele, szarości świetnie będą kontrastowały z lampą w zdecydowanym kolorze, wykonaną z metalu, na przykład w kolorze czarnym. Styl skandynawski lubi fantazyjne kształty lamp: muszą być duże i wyraziste, a najlepiej, gdyby były zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu!

Styl industrialny

Industrializm wstąpił do naszych mieszkań w momencie, gdy przeprowadziliśmy się do osiedli z wielkiej płyty, a następnie stare hale magazynowe zmieniliśmy na nowoczesne lofty. Takie wnętrza należy odpowiednio doświetlić, aby podkreślić ceglane ściany i powierzchnie. Modne żarówki zawieszone luźno na sznurku, owinięte wokół instalacji świetnie podkreśli charakter takich miejsc. Wiele świateł punktowych, wyglądających jak zdjęte wprost z plamu filmowego stworzy odpowiedni nastrój i wyeksponuje nowoczesne grafiki powieszone na ścianach.

Styl klasyczny

Klasyczne wnętrza również zasługują na naszą uwagę. Delikatne, proste meble nawiązujące do eklektyzmu, miękkie materiały i pastelowe ściany będą cudownie wyglądać w towarzystwie szklanych, bogatych żyrandoli. Niektórym może się wydawać, że takie modele dawno wyszły z mody, jednak to nieprawda; klasyka zawsze się obroni.

Pozostałe, fantazyjne kształty lamp i designerskie rozwiązania powinny zostać wprowadzone na wczesnym etapie organizacji wystroju. Kluczowe elementy mogą wydobyć z wnętrza wszystko, co najlepsze.