Dlaczego warto inwestować w domy szkieletowe?

W Polsce jeszcze do niedawna budowano głównie domy murowane, składające się z dwóch warstw – ściany konstrukcyjnej i termoizolacji. Dziś coraz większą popularność zyskują domy szkieletowe — sprawdź, jakie argumenty przemawiają za wyborem technologii szkieletowej.

Domy szkieletowe – inaczej kanadyjskie lub skandynawskie 

Domy szkieletowe są budowane z naturalnego materiału, jakim jest drewno. Konstrukcję budynku tworzy drewniany szkielet wypełniony materiałem izolacyjnym. Takie połączenie zapewnia bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne. 

Ta nowoczesna technika budowania domów sprawia, że są one łatwe w modernizacji i adaptacji. Ponadto w porównaniu do domów murowanych są szybsze w budowie. Jednak powodów, dla których rzeczywiście warto rozważyć inwestycję w domy szkieletowe, jest znacznie więcej. 

Dlaczego warto rozważyć inwestycję w domy szkieletowe?

Budzące coraz większą ciekawość domy szkieletowe mają wiele zalet. Oto powody, dla których warto w nie inwestować. 

Krótki czas budowy

Budowa domu szkieletowego, zależnie od zaangażowania ekipy i skomplikowania projektu, trwa od 3 do 4 miesięcy, a więc zdecydowanie krócej niż domu murowanego. 

Energooszczędność

Bardzo dobra izolacyjność termiczna domu szkieletowego generuje niskie koszty ogrzewania budynku. Dodatkowo  energooszczędny fundament skutecznie ogranicza straty ciepła do gruntu. 

Ekologia

Stosowanie drewna jako głównego materiału budowlanego wiąże się z niższym śladem węglowym w porównaniu do innych technik budowlanych. Przede wszystkim jego obróbka generuje mniej zanieczyszczeń. Sam proces budowy domów szkieletowych przyczynia się do wytwarzana znacznie mniejszej ilości odpadów w przeciwieństwie do tradycyjnych metod budowy. 

Ponadto domy szkieletowe wyróżnia:

  • niski koszt utrzymania,
  • doskonała izolacja termiczna z naturalnych włóknin drzewnych,
  • możliwość łatwego wykończenia,
  • łatwość przebudowy i modernizacji,
  • możliwość budowy także zimą.

Domy szkieletowe powstają w krótkim czasie i charakteryzują się wysoką jakością. Za wyborem tej nowoczesnej technologii przemawia też niski koszt budowy i utrzymania budynku. Dużą wartość tej opcji stanowią również zalety związane z ekologią i energooszczędnością.