Dlaczego plisy okienne są najbardziej pożądane ?

Dla jednych ludzi jest to oczywiste, że rolety okienne powinny znajdować się w naszych oknach, ale być może są osoby, które nie zwracają na to większej uwagi lub uważają, że jest to zbędny element wyposażenia. Nic bardziej mylnego ! Rolety okienne pełnią wiele funkcji i zapewne każdy z nas prędzej czy później będzie ich potrzebował. Główną funkcją rolet okiennych jest ograniczenie lub całkowite blokowanie wpadających promieni słonecznych do naszego pomieszczenia lub światła dziennego. Z pewnością jest to zbawienie dla osób, które mają okna skierowane za zachód. Pomimo ładnego widoku zachodzącego słońca, na co dzień może to być uporczywe, szczególnie gdy w porze letniej słońce jest mocniejsze, a niebo zazwyczaj bezchmurne.

Rolety okienne mogą być zbawienne dla osób, których okna skierowane są vis a vis na okna sąsiadów. Jeżeli mieszkasz blok w blok warto zamontować rolety okienne, chociażby z tego powodu aby ograniczyć widok naszych okien ciekawskim sąsiadom. Są ludzie, którzy lubią spoglądać w inne okna i może to powodować poczucie niepewności i braku komfortu w naszym domu. Dlatego wiele osób chcąc czuć się swobodnie w swoim mieszkaniu decydują się na rolety, ponieważ skutecznie zasłaniają to co dzieje się w naszych czterech ścianach. Rolety okienne zapewniają nam prywatność.

Warto dodać, że współczesne rozwiązania i propozycje rolet okiennych są ponadczasowe i projektowane z uwzględnieniem walorów estetycznych. Obecnie rolety okienne stanowią także element dekoracyjny zarówno okien jak i całego pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na plisy ?

Plisy są bardzo popularne i najchętniej wybierane przez wielu klientów. Być może z tego powodu, że pasują do różnych pomieszczeń takich jak: sale konferencyjne, gabinety administracji, kuchnie, pokoje dzienne, jadalnie, pokoje dziecięce itp. Wachlarz wyboru plis jest bardzo szeroki, można wybierać wśród jasnych odcieni jak i ciemnych. Plisy charakteryzują zakładki, które w zależności od tego czy chcemy odsłonić okno czy zasłonić, będą się składać i rozwijać. Sposób regulacji plis jest bardzo prosty, mianowicie służy do tego mechanizm zawierający sznurek. Wystarczy tylko odpowiednio regulować sznurkiem. Jeżeli zastanawiasz się czy plisy będą pasować do Twoich okien to możesz być pewny, że tak. Otóż, plisy można zamówić na konkretny wymiar. Świetnie się sprawdzają w oknach, które mają niestandardowe wymiary, a także można je zainstalować w oknach, które mają nietypowe kształty.