Artykuł sponsorowany.
Sposób ogrzewania domu to jeden z kluczowych czynników decydujących o komforcie mieszkańców. Dostępne są różne rozwiązania w tym zakresie. Warto zainteresować się ogrzewaniem gazem płynnym ze zbiornika.
Węgiel to paliwo wciąż najchętniej wybierane przez Polaków do ogrzewania domów. Pomimo uciążliwości obsługi i negatywnego wpływu na środowisko naturalne od dekad cieszy się dużą popularnością z uwagi na stosunkowo niską cenę. Dobra wiadomość jest jednak taka, że coraz więcej mieszkańców naszego kraju interesuje się innymi metodami ogrzewania domów – w tym gazem płynnym w zbiornikach dostarczanym przez takie firmy jak np. Amerigas.
Ekologiczne rozwiązania w cenie
Wspomniane już kwestie związane z ochroną środowiska nabierają obecnie szczególnego znaczenia. Warto pamiętać, że spalanie węgla przyczynia się do powstawania wielu szkodliwych produktów ubocznych. Inaczej jest natomiast w przypadku stosowania gazu płynnego w zbiornikach. Gazem tym jest LPG – czyli propan-butan, który spala się praktycznie w całości. Jest więc to czyste paliwo, a do tego bardzo wydajne – nawet pięć razy bardziej w porównaniu z tradycyjnymi paliwami.
Wygoda i oszczędność
Ogrzewanie gazem ze zbiornika jest bardzo wygodne. Stosuje się je tam, gdzie nie wchodzi w rachubę przyłączenie działki do sieci gazowej. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz rozmiarów działki można zdecydować się na zbiornik naziemny lub podziemny. Oba rodzaje zbiorników dostępne są w ofercie firmy Amerigas. Opinie z 2019 użytkowników zachęcają do zapoznania się z tymi propozycjami. Zbiorniki mają różną pojemność (na potrzeby gospodarstw domowych stosuje się mniejsze modele). Warto przy tej okazji wspomnieć, iż jeśli zbiornik nie przekracza 7 m3, nie ma obowiązku ubiegania się o zezwolenie na budowę. Zbiorniki na LPG są nie tylko dostępne w atrakcyjnych cenach, ale też łatwe w montażu i niewymagające obsługi. Trzeba tylko pamiętać o systematycznym ich napełnianiu (2 razy w roku z reguły wystarczy). Ogrzewanie gazem ze zbiornika daje ponadto użytkownikom niezależność od dostaw gazu.
Najnowsze komentarze