Czy meblościanki dalej są modne?

Artykuł partnera.

Gdy słyszymy o meblościankach, od razu na myśl przychodzą nam masywne i mało estetyczne meble. Cieszyły się one największą popularnością w czasach PRL-u. W domach pełniły funkcję głównego mebla salonowego lub też umownej przegrody, dzięki której większe pomieszczenie dzielono na dwa mniejsze. O ile takie meble już dawno wyszły z mody, to jakiś czas temu na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa w postaci nowoczesnych meblościanek. Czy wciąż są modne?

Nowoczesne meblościanki

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci odświeżyli meblościanki i przygotowali nowoczesne modele mebli, które są dopasowane do obecnych realiów. W tej kategorii wciąż znajdziemy uniwersalne i praktyczne meble, które wzbogacono o ponadczasowy styl i elegancję. Najczęściej są to minimalistyczne modele, które delikatnie wpisują się w salonową aranżację. Już na pierwszy rzut oka widać, że nowoczesne meblościanki są lżejsze i bardziej delikatne, niż klasyczny pierwowzór z PRL-u. Od kilku lat meblościanki powróciły do łask i z roku na rok ich sprzedaż rośnie. Bez wątpienia można powiedzieć, że wciąż są modne.

Z czego składa się współczesna meblościanka?

Meblościanka obecnie może się składać z różnych elementów, które swobodnie można ze sobą mieszać. Dzięki temu ostateczne rozmiary zestawu oraz jego funkcjonalność, dobierane są bezpośrednio do potrzeb użytkownika. W składzie meblościanki znajdują się najczęściej: szafka RTV, witryna, słupek lub szafa stojąca oraz wiszące półki na ścianę. Każdy z tych elementów może funkcjonować w domu osobno lub też po połączeniu w praktyczną i estetyczną meblościankę. 

Wersja stojąca, czy wisząca?

Klienci poszukujący meblościanki do salonu mogą wybierać spośród tradycyjnej formy mebli stojących lub też mebli podwieszanych. Wiszące meblościanki dodają wnętrzom lekkości i kreatywności. To nowoczesne rozwiązanie, które urozmaica domową przestrzeń. Zawieszenie mebli na ścianie sprawia, że swobodnie można pod nimi sprzątać. Alternatywą wciąż pozostają meblościanki umieszczane bezpośrednio na podłodze salonu. One również spełnią swoją podstawową funkcję i staną się ważnym elementem wystroju i dekoracji wnętrza. Wybór jest sprawą indywidualną i w dużej mierze zależy od gustu kupującego. Zarówno meblościanki stojące, jak i wiszące, cieszą się obecnie sporą popularnością.

Postaw na jakość

Meblościanki są modne i trudno z tym polemizować. Wybór odpowiedniego stylu mebla zależy od tego, w jakiej aranżacji będzie użytkowany. Nowoczesne i minimalistyczne meblościanki w bieli i czerni dobrze sprawdzą się w prostych i eleganckich salonach. W ofercie renomowanych producentów znajdują się także bardziej masywne i zabudowane meblościanki, które swoim wyglądem przypominają poprzedniczki z PRL-u. Tego typu modele lepiej sprawdzają się w klasycznych i bogato wykończonych salonach, dlatego przede wszystkim wybierane są przez ich właścicieli. Niezależnie od stylu mebla, zawsze zwracaj uwagę na jego jakość.

Zakupy w Imperium Mebli

Szukając mebli do wyposażenia domu lub biura, warto zwrócić uwagę na ofertę Imperium Mebli. To sklep meblowy o dużym doświadczeniu, który na co dzień oferuje wysokiej jakości produkty od renomowanych producentów. W asortymencie sklepu znajdują się również nowoczesne meblościanki, które każdy z klientów może dobrać do swoich potrzeb. Zakupów można dokonać sklepie internetowym. Eksperci Imperium Mebli pomogą w dokonaniu właściwego wyboru.