Co należy wiedzieć o zaburzeniach nerwicowych?

Artykuł sponsorowany.

Z zaburzeniami nerwicowymi zmagają się osoby w różnym wieku. Dowiedz się, czym charakteryzują się tego typu problemy oraz gdzie warto szukać pomocy. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w niniejszym poradniku.

Czym są zaburzenia nerwicowe?

To zaburzenia, które charakteryzują się objawami psychicznymi i fizycznymi o zróżnicowanym charakterze. Problem ten występuje powszechnie, a według szacunków dotyka milionów Polaków. Do najczęstszych symptomów fizycznych nerwicy zalicza się migreny czy ucisk w klatce piersiowej, co może mylnie sugerować problemy innego rodzaju. Bardzo często osoby, których dotykają zaburzenia nerwicowe, udają się więc na konsultację kardiologiczną czy neurologiczną. Tymczasem pomocny okazuje się dopiero doświadczony psycholog.

Objawy psychiczne to najczęściej lęk uogólniony, zaburzenia pamięci, problemy ze snem, poczucie odcięcia od rzeczywistości, ciągłe zmęczenie czy skłonność do nadpobudliwych zachowań. Ponadto zaburzenia nerwicowe negatywnie wpływają na komfort życia pacjentów czy zdolność do nawiązywania relacji społecznych. Na szczęście dzisiejsza medycyna doskonale radzi sobie z takimi problemami. Wystarczy tylko zgłosić się po pomoc.

Jeżeli Ciebie lub Twoich bliskich dotykają zaburzenia nerwicowe, zdecydowanie warto zajrzeć na stronę Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Możesz tu umówić się na wizytę przez Skype. Psychiatra z Gdańska, Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Bydgoszczy, Poznania, czy Łodzi przyjmie Cię także osobiście w poradni z Sieci PsychoMedic.

Przyczyny zaburzeń nerwicowych

Zaburzenia nerwicowe mogą być spowodowane stanem układu nerwowego czy wrodzonymi cechami charakteru. Ponadto eksperci wspominają o czynnikach społecznych, czyli sytuacji w pracy i rodzinie. Nerwica często rozwija się także u osób, których w przeszłości dotknęły traumatyczne przeżycia.

Zdrowiu psychicznemu nie sprzyja także silny stres i przemęczenie, a to dziś powszechne problemy. Jednak każdy przypadek eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic rozpatrują indywidualnie. Doświadczony specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad i proponuje skuteczne metody leczenia. Przekonało się o tym wielu zadowolonych pacjentów. 

Szybka pomoc jest bezcenna

Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie lekceważyć zaburzeń nerwicowych. Brak odpowiedniego wsparcia może negatywnie wpłynąć na samoocenę, a także powodować kłopoty z nawiązywaniem nowych znajomości czy utrzymaniem dotychczasowych kontaktów. Ponadto coraz trudniej będzie odnaleźć się w pracy czy szkole, gdyż zaburzenia nerwicowe dotykają również młodzież.

Niezależnie od wieku, pomoc specjalisty jest niezwykle istotna. Eksperci z Sieci Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic to grono bardzo pomocnych oraz empatycznych osób o wieloletnim doświadczeniu. Tutejsi psychologowie, psychoterapeuci i psychiatrzy potrafią słuchać i doskonale rozumieją problemy, z jakimi muszą zmagać się pacjenci.