Budynki pasywne i dostosowane do nich źródła energii

Nowoczesne budownictwo pozwala na tworzenie obiektów, do których utrzymania nie są wymagane duże wydatki energii.

Zasada działania takich technologii polega na dobraniu odpowiedniej grubości warstwy izolacji, aby minimalizować starty ciepła. Muszą być zastosowane również materiały, które pochłoną nadmiar ciepła i będą je emitować w przypadku obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczeń. Należy pamiętać, że na instalacje składają się różne systemy działające w budynku. Muszą być one tak zaprojektowane, aby optymalnie wykorzystać ich właściwości. Do takich urządzeń należą również promienniki elektryczne.

Ogrzewanie zintegrowane z konstrukcją budynku

Niskie straty ciepła powodują możliwość stosowania nowoczesnych źródeł ciepła. Spadające ceny, za jakie można nabyć promienniki podczerwieni, obniżają koszty inwestycji. Dzięki rozwiązaniom technologicznym można takie promienniki montować w konstrukcje budynku lub wieszać w dowolnym miejscu. Promienniki nie potrzebują doprowadzenia czynnika grzewczego, więc mogą być instalowane bez przeszkód na różnych poziomach oraz przy rozwiązaniach nietypowych. Panele podczerwieni montowane są w kasety ułatwiające montaż w budynku. W taki sposób można używać ich jak kasetonów pod zabudowy z płyt gipsowo-kartonowych. Jeżeli projektanci szukają rozwiązań uniwersalnych, mają do wyboru panele podczerwieni w formie mat. Takie wyroby są doskonałe do umiejscowienia w konstrukcję ściany i posadzki. Takie ogrzewanie ogranicza poziom cyrkulacji gorącego powietrza oraz zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.

Ekonomiczne ogrzewanie elektryczne

Niskie zużycie prądu pozwala ograniczyć koszty ogrzewania. Dodatkowo nie ma kosztów związanymi ze startami pomiędzy źródłem ciepła a miejscem emisji. W tym wypadku użytkownik ma pewność, że promienniki będą pobierały prąd tylko wtedy kiedy będzie to potrzebne. Kiedy temperatura uzyska założony przez użytkownika poziom, to promiennik się wyłączy.

Budynki pasywne są tanie w eksploatacji i umożliwiają takie dopasowanie instalacji grzewczych, aby były one skuteczne i proste. Zdrowe ogrzewanie za pomocą promienników podczerwieni poprawi również komfort mieszkania w takich obiektach. Brak standardowej instalacji grzewczej to również niższy koszt montażu ogrzewania.