Budujesz, remontujesz? Zobacz jakie materiały i narzędzia mogą Ci się przydać

Jeśli planujesz rozpoczęcie prac remontowo-budowlanych, musisz wcześniej skompletować niezbędne materiały oraz narzędzia. Jak przy tym oszczędzić? I gdzie szukać rozwiązań do Twojego domu? Podpowiadamy!

Gdzie kupić materiały i narzędzie budowlane?

Zacznijmy od tego, gdzie szukać najlepszych okazji. Jeśli budujesz i remontujesz porównaj ceny produktów do budowy i remontu na homebook.pl. Dlaczego akurat tam? Ponieważ możesz znaleźć tam ofertę z różnych sklepów internetowych, dzięki czemu łatwiej znajdziesz to, co jest Ci potrzebne, a przy okazji sprawdzisz, gdzie ceny są najniższe.

Dlatego też polecamy, abyś w miarę możliwości skompletował wszystko wcześniej. Wiadomo, że podczas remontu czy budowy nie unikniesz częstych wizyt w okolicznych sklepach budowlanych, lecz weź pod uwagę, że tam zwykle ceny są wyższe, a i wybór jest mniejszy. W przypadku śrubek i wkrętów nie będzie mieć to większego znaczenia, ale gdy już trzeba zakupić płytki na podłogę czy wytrzymałą wiertarkę już tak.

Możesz też szukać takich sklepów, które gwarantują realizację zamówienia w ciągu dwóch dni. Jednego zamawiasz, drugiego do Twoich drzwi puka kurier.

A teraz przejdźmy do tego, co będzie Ci potrzebne podczas prac.

Narzędzia potrzebne podczas remontu

Narzędzia można podzielić na dwie główne grupy: ręczne oraz elektryczne. Do tych pierwszych należy poziomica, młotek, kombinerki, klucze, miarki czy szczypce. Bez względu na to, co będziesz robić, możesz mieć pewność, że to Ci się przyda. Oprócz tego zawsze warto mieć zestaw wkrętaków. Natomiast podstawowe elektronarzędzia to wiertarka i wkrętarka (lub wiertarko-wkrętarka). Następnie w zależności od tego, jaki jest zakres remontu, możesz też potrzebować takich narzędzi jak wyrzynarka, szlifierka czy pilarka.

Jeśli jest tylko taka możliwość, postaw na narzędzie akumulatorowe – szczególnie ważne jest w przypadku wkrętarki. Zwracaj też uwagę na ich moc – im jest wyższa, tym większa będzie efektywność pracy narzędzi.

Oprócz tego zaopatrz się w takie narzędzia do malowania jak pędzle, wałki, szpachelki i drabina.

Materiały budowlane potrzebne podczas remontu

Niemniej istotny od zakupu narzędzi i elektronarzędzi, jest wybór materiałów budowlanych. Tutaj musisz liczyć się z tym, że im lepszej są jakości, tym będą droższe. Jednak pamiętaj, że droższe materiały budowlane często są trwalsze, łatwiej się z nimi pracuje. To może być dobra inwestycja, szczególnie jeśli zmiany przeprowadzasz np. w łazience, gdzie niezbyt często skuwa się kafelki i wymienia na nowe.

A czego potrzebujesz? To już zależy od tego, jak zaawansowana jest budowa/remont. Podstawowe materiały budowlane to tynk, gips czy farba. Do tego należy stosować podkłady, grunty. Niektóre z materiałów budowlanych, jak np. farby, kafelki lub panele, mają także wymiar dekoracyjny i z tego względu ich wybór nie powinien być przypadkowy.

Każdy majsterkowicz potrzebujesz też pędzli, szpachli, drucianych szczotek, rozpuszczalników czy papieru ściernego.