Budowa basenu w domu

Budowa basenu w domu, tak jak basen w ogrodzie coraz częściej nie jest mrzonką. Kryty basen jest okazją do częstych imprez jak i całorocznej aktywności bez wyrzeczeń. Dziś przyjrzymy się krok po kroku budowie basenu w domu.

Basen z projekcie domu

Jeśli jesteśmy na etapie wybierania projektu, a marzy się nam własny basen oczywistym jest, że warto na tym etapie wszystko zaplanować. Na etapie fundamentów powinno jednocześnie prowadzić prace wykopowe. Tak wczesne decyzje pozwolą na uniknięcie błędów montażowych, które mogą później spowodować parowanie pomieszczeń, niszczenie okien czy unoszący się zapach chloru w pozostałych częściach domu.

Na etapie budowy ważne jest zadbanie o wykonanie prawidłowej izolacji przeciwwilgociowej, sprawny system wentylacyjny oraz dodatkowe ocieplenie ścian.

Budowa basenu wiąże się z wydzieleniem pomieszczenia technicznego, w których znajdzie się pompa oraz filter do oczyszczania wody, jest także miejscem centrali klimatyzacyjnej odpowiadającej za wymianę powietrza, osuszanie i ogrzewanie.

Koszty budowy basenu w domu

Im mniejszy basen, tym mniejsze koszty i odwrotnie – jednak budowa średniej wielkości basenu w projekcie domu do tego dostosowanym rozpoczyna się od dwudziestu tysięcy złotych. Jednak to nie sama budowa będzie kosztować, należy również przewidzieć późniejsze utrzymanie basenu. Eksploatacja, higiena i naprawy będą nas kosztować około trzech tysięcy złotych rocznie.

Uzdatnianie wody

Ze względu na komfort i bezpieczeństwo w użytkowaniu basenu woda powinna być uzdatniana do poziomy około 7,7 pH. Uzdatnianie jest niezbędne dla zachowania basenu w czystości. Z pewnością będziesz musiał zaopatrzyć się w chemiczne środki do dezynfekcji wody basenowej.

Ważnym aspektem jest również ogrzewanie wody. Należy pomyśleć o tym na etapie wstępnego projektu, aby zamontować wymienniki współpracujące z systemem domowego ogrzewania. Dla oszczędności proponujemy zainteresowanie się możliwością zamontowania kolektorów słonecznych.

Źródło: www.domowamozaika.pl/budowa-basenu-w-ogrodzie