Baterie podtynkowe umywalkowe idealnym rozwiązaniem nowoczesnej łazienki

Baterie umywalkowe podtynkowe są coraz częściej wybieranym typem armatury do łazienki. Za sprawą estetycznego wyglądu, praktyczności i dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta zyskują na popularności i coraz częściej wykorzystywane są we wnętrzach nowoczesnych łazienek.

Zalety baterii podtynkowych

Bateria podtynkowa umywalkowa doceniana jest przez wielu. Osoby, które zdecydują się na zastosowanie tego typu rozwiązania w swojej łazience niewątpliwie docenią jego liczne zalety. Baterie podtynkowe:

  • mają schludny, elegancki wygląd – jest to jedna z najważniejszych cech odróżniających ten rodzaj baterii od innych;
  • idealnie komponują się z nablatowymi umywalkami – najczęściej wybieranymi przez polaków w ostatnich miesiącach typami umywalek;
  • wpływają na poprawę komfortu i wygody użytkowników;
  • elementy natynkowe zajmują mniej miejsca, w porównaniu ze zwykłą bateria mocowaną do umywalki;
  • są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu utrzymanie porządku w łazience jest niezwykle proste.

Minimalistyczny charakter

Bateria podtynkowa umywalkowa zyskuje sporą przewagę nad standardową armaturą dzięki swej nowoczesności, większym możliwościom aranżacyjnym oraz minimalistycznemu charakterowi. Ten rodzaj designu lubi każda pionierska łazienka. Podtynkowe rozwiązanie sprawdzi się zarówno w dużym jak i małym wnętrzu, gdzie niezwykle cenny jest każdy centymetr.

Co daje nam ukrycie części baterii pod tynkiem?

W wyniku ukrycia elementów baterii pod tynkiem w procesie montażu, widoczny zostaje wyłącznie uchwyt baterii oraz dekoracyjna rozeta. Zabudowane elementy nie są narażone na uszkodzenia, a ekspozycja na nadmierne oddziaływanie wilgoci jest znacznie ograniczona. Ponadto schowane pod tynkiem podłączenia istotnie ułatwiają utrzymanie w łazience porządku. Części o najbardziej złożonym kształcie pozostają niewidoczne, przez co nie wymagają mycia.

Bardzo ważny jest montaż

Poprawne zamontowanie baterii podtynkowej umywalkowej to podstawa jej bezawaryjnego działania. Cały proces instalacyjny wymaga jednak znacznie więcej pracy niż montaż tradycyjnej baterii. Bardzo często wszelkie popełnione na tym etapie błędy skutkują ponownym kuciem ściany i płytek w celu naprawy awarii.

Instalacja wodna ukryta we wnętrzu ściany to przede wszystkim oszczędność miejsca oraz elegancki wygląd wnętrza. Bateria podtynkowa umywalkowa o wysokiej jakości będzie przez długie lata niezawodnie służyć swoim użytkownikom. Tego typu instalacja to najlepsze rozwiązanie stosowane w nowoczesnej łazience, w której to już od samego początku chodzi o minimalizm, prostotę formy oraz funkcjonalność.