Apartament z ogrodem w Warszawie – świetna alternatywa dla wolnostojącego domu

Artykuł sponsorowany.

O własnym ogrodzie marzy wiele osób, ale nie każdy chce się wyprowadzać na wieś czy na obrzeża dużego miasta. Na szczęście i w takiej sytuacji istnieje znakomite rozwiązanie, a mianowicie apartament z ogrodem. W Warszawie tego typu nieruchomości cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Apartament z ogrodem w Warszawie – dlaczego warto?

Przedstawiciele firmy deweloperskiej Ronson podkreślają, że w apartament z ogrodem w stolicy opłaca się zainwestować z paru powodów. Możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą to zdecydowanie największa zaleta, jaką odznaczają się apartamenty z ogrodem. Warszawa ma pod względem na tyle różnorodną ofertę, że każda osoba zainteresowana nabyciem takiej nieruchomości znajdzie opcję odpowiadającą konkretnym preferencjom. Dużym plusem jest również obecność dodatkowych drzwi, co okazuje się niezwykle przydatne np. podczas remontu czy wnoszenia do mieszkania dużych gabarytowo sprzętów. Aby cieszyć się własnym skrawkiem ziemi, nie trzeba wyprowadzać się z miasta. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz dla właścicieli czworonogów.

Apartament z ogrodem w Warszawie – kryteria wyboru

 Decydując się na zakup apartamentu z ogrodem w Warszawie, trzeba przede wszystkim dobrze zaplanować budżet na ten cel. Należy też koniecznie sprawdzić, czy w rachubę wchodzi opcja wyodrębnienia ogródka jako osobnej działki geodezyjnej i przeniesienia własności. Nierzadko jest tak, że ogródek stanowi część wspólną budynku, w związku z czym najrozsądniej jest podpisać umowę o podziale nieruchomości do korzystania. Kwestie prawne mają tu zatem duże znaczenie. Należy ponadto zastanowić się, jaki metraż mieszkania będzie najodpowiedniejszy – to samo dotyczy rozkładu i ilości pomieszczeń. Warto także przyjrzeć się okolicy oraz planom zagospodarowania przestrzennego.

Apartament z ogrodem w Warszawie – jakie wykończenie?

 Apartamenty z ogrodem w Warszawie są przez deweloperów sprzedawane jako mieszkania w stanie surowym (czyli deweloperskim) lub wykończone pod klucz. Oba te warianty mają plusy i minusy.