nauka języka angielskiego dla dzieci

Aby zachęcić dzieci do nauki języka angielskiego, należy przedstawić im ciekawe i sprytne sposoby na szybsze opanowanie języka.

Język obcy kształtuje i rozwija

Znajomość języka angielskiego otwiera przed nami mnóstwo możliwości: szansa na lepszą pracę, zagraniczne studia i ciekawe znajomości jest wystarczającym powodem, aby zabrać się za naukę. Przyjrzyjmy się bliżej ciekawym sposobom.

Książki i filmy

To tak zwane połączenie przyjemnego z pożytecznym. Notoryczne osłuchiwanie się z językiem przy pomocy seriali oraz czytanie pasjonujących lektur w obcym języku zmusza nasz mózg do budowania skojarzeń i zapamiętywania. Dla początkujących proponujemy wybierać znane już lektury, ale w wersji anglojęzycznej. To pomaga i naprawdę otwiera umysł.

Włączamy angielski w codzienność

Szybsze opanowanie języka przyjdzie nam również, gdy zmienimy język w telefonie i komputerze na angielski, a nawet notatki czy zakupy będziemy zapisywać w tym języku. Im dłużej będziemy to robić, tym lepiej będzie nam przychodziło spisywanie dłuższych myśli i wyrażeń, a to już o krok od perfekcyjnej znajomości języka.

Słuchanie

Przypominamy jeszcze raz: osłuchiwanie się z językiem obcym jest podstawą, dlatego słuchajmy podcastów i anglojęzycznego radia przez wiekszość czasu. To i tak jeden z przyjemniejszych sposobów spędzania czasu.

Nowe znajomości

Wiele programów, aplikacji internetowych oraz for daje możliwość swobodnego wypowiadania się i nawiązywania znajomości (oczywiście po angielsku). Dzięki temu mamy motywację, by osiągać coraz lepsze wyniki, a towarzystwo naturalnego native speakera jest bezcennym doświadczeniem. Przełamanie się do rozmów z innymi osobami to już połowa sukcesu.

Wyjazdy i szkoły językowe

Jeśli nie masz osobistej motywacji i łatwiej ci się uczyć w grupie, świetną sprawą jest zapisanie się do szkoły językowej lub na obóz językowy, gdzie z nowo poznanymi znajomymi zgłębiasz tajniki wiedzy. To wersja dla niezdyscyplinowanych.

1 thought on “Nauka angielskiego jak najlepiej

  1. Wszystkie te sposoby są sprawdzone, osobiście je polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.